GREATİST 2019

Türkiye’nin diş hekimliği alanındaki bağımsız en büyük bilimsel kongresi olan GREATIST, 2018’de müthiş bir etkinlik gerçekleştirerek 3.500 sektör üyesini bir araya getirdi. 25-27 Ekim 2019’da gerçekleştirilecek 17. organizasyonun hazırlıkları çoktan başladı. Etkinlik yine büyük ses getirecek.

Vestiyer Yayın Grubu’nun (VYG), Diş Malzemeleri Sanayici İş Adamları Derneği (DİŞSİAD) ve Dental Tribune International (DTI) ile yaptığı güç birliği, meyvelerini vermeye devam ediyor.

26-28 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul Grand Cevahir Kongre Merkezi’nde 16. kez düzenlenen GREATIST’e 3 bin 500 ulusal ve uluslararası dental profesyonel katıldı. Aynı çatı altında 1 Kongre, 3 Sempozyum, 1 fuar, 14 kurs, ödüllü poster sunumları ile sözlü bildiriler, paramedikal eğitimler ve daha pek çok bilimsel/mesleki etkinliği gerçekleştiren GREATSIT’e katılanların 1787’si diş hekimi, 443’ü diş teknisyeni, 121’i hekim yardımcısı, 417’si diş hekimliği 4. ve 5. sınıf öğrencisi, 635’i de firma mensubu olarak kayıt edildi.

Hedefi, diş hekimliği açısından İstanbul’u, dünyanın belli başlı buluşma noktalarından biri haline getirmek olan GREATIST’in bu hedefini gerçekleştirdiği farklı ülkelerden gelen katılımcı sayısının da artması ile görülüyor. Bu yıl Pakistan, Avusturalya, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Bulgaristan, Kanada, Çin, Kıbrıs, Danimarka, Almanya, Gine, Hindistan, İran, Irak, İtalya, Ürdün, Güney Kore, Libya, Umman, Filistin, Rusya, Sırbistan, Somali, İsviçre, Suriye, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere ve Amerika olmak üzere toplam 29 farklı ülkeden yüzlerce diş hekimi, GREATIST’e katıldı.

25-27 Ekim 2019 tarihlerinde genel olarak 17. yılını, GREATIST adıyla da beşinci yılını kutlayacak olan etkinlik, Avrupa ve Ortadoğu bölgesinde düzenlenen diş hekimliği etkinlikleri arasında, ilk %5’lik dilimde bulunuyor.

GREATIST’in fuar kısmı, KOSGEB tarafından destekleniyor. KOSGEB üyesi firmalar, gerek kiraladıkları standlar için gerekse yaptıkları harcamalar için %50 oranına kadar destek alabiliyor.

İstanbul’a hak ettiği konumu kazandırmak ve bu şehri dental dünyanın başkentlerinden biri haline getirmek, on yıl sonra, dünyanın en büyük 10 dental etkinliğinden biri olmak ekibin başarı ile yürüdüğü hedefi.

GREATIST 2019’un adresi, yıllardır olduğu gibi yine Grand Cevahir Kongre Merkezi. Kongre ile ilgili bütün duyurular, haberler, kongre resmi web sitemi www.greatist.pro adresinden, Twitter (@greatistpro) ve Facebook (/greatistpro) hesaplarından da takip edilebilir.